My Guide hjemmeside?
Asterisk Hotel
Amsterdam
Et tilflugtssted for ro og afslapning beliggende i hjertet af Amsterdams travle centrum, Asterisk Hotel er indkvarteret i en restaureret bygning fra det nittende århundrede. Med byens udvikling er hotellet også kommet til at omfatte flere bygninger på dens område. Nemt tilgængeligt med offentlig transport, bringer dette familiehotel dig tæt på Rijksmuseum, blomstermarkedet samt Van Gogh Museet. Hotellet ligger også bekvemt fra Muntplein, Hermitage Amsterdam og Albert Cuyp-markedet.